• Sprzedawca w stacji paliw

      Rodzaj prac: obsługa klientów stacjiOgólny zakres obowiązków: obsługa stacji, inkasowanie należności, przyjmowanie dostaw, zabezpieczenie utargu Wymagania konieczne: Wykształcenie: podstawowe Wymagania inne:

      Pracownik biurowy

      obsługa sekretariatu, centrali telefonicznej , przyjmowanie i wysyłka korespondencji , koordynacja obiegu dokumentow Wymagania konieczne: Język: angielski, w mowie - A1 - początkujący, w piśmie - A1 - początkujący Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B Wymagania...

      Sprzedawca w stacji paliw

      Rodzaj prac: obsługa klientów stacjiOgólny zakres obowiązków: obsługa stacji, inkasowanie należności, przyjmowanie dostaw, zabezpieczenie utargu. Wymagania konieczne: Wykształcenie: podstawowe Wymagania inne:

      Szyjaczka skór

      Produkcja torebek skórzanychJedna zmiana 06:00- 14:00 od poniedziałku do piątku. Wymagania inne: Wykształcenie preferowane zawodowe, wymagane doświadczenie w szyciu skór

      Księgowa-kasjer

      listy płac, składki ZUS, raporty, operacje kasowe, gospodarka magazynowa , PFRON Wymagania konieczne: Uprawnienia: znajomość księgowości z obsługą księgowych programów komputerowych Uprawnienia: doświadczenie w zawodzie (wymagany staż - lata: 0,...

      Doradca Klienta

      Wystarczy, że: Masz wykształcenie minimum średnie, Masz otwartość na współpracę z klientami w terenie, Wykazujesz motywację do rozwoju zawodowego i gotowość do nabywania nowych umiejętności. Łatwo nawiązujesz kontakty, a współpraca z ludźmi sprawia...

    Więcej ofert pracy
Praca Elbląg / RYNEK PRACY W ELBLĄGU / Coraz lepiej na rynku pracy

Coraz lepiej na rynku pracy

sytuacja na rynku pracy w Elblągu

Sytuacja na Elbląskim rynku pracy poprawia się z roku na rok. W porównaniu do 2015 roku aktualnie jest aż o 27% mniej osób bezrobotnych. Poprawę sytuacji widać na pierwszy rzut oka w statystykach. Znaczącą różnicę zauważają także sami mieszkańcy, których zdaniem żyje się coraz lepiej.

Przyczyn polepszenia sytuacji pracowników można doszukiwać się przede wszystkim w działaniach polityki wsparcia rynku pracy. Liczne programy wsparcia otwierają drogę przedsiębiorcom, którzy coraz chętniej tworzą nowe miejsca pracy. Od początku 2017 roku zauważalna jest poprawa. Pierwsza połowa 2017 roku dała zatrudnienie aż 1593 osobom szukającym pracy w Elblągu. Z kolei staż podjęło aż 400 osób.

Statystyki dotyczące stopy bezrobocia w Elblągu świadczą same za siebie. Analizując dane z 2017 roku, nasuwa się tylko jeden wniosek – poziom bezrobocia w Elblągu sukcesywnie spada. Na początku 2015 roku stopa bezrobocia kształtowała się na poziomie 15,9%, żeby w połowie roku spaść do ok. 14%. W kolejnym roku było już coraz lepiej – w pierwszych miesiącach bezrobocie wynosiło 13,4%, a w połowie 2016 roku zmniejszyło się o 1,5%. Początek 2017 roku odnotował bezrobocie na poziomie 11,8%, w połowie roku zmniejszyło się do 10%, a w grudniu wynosiło już zaledwie 9%. Podobnie z resztą rozpoczął się rok 2018 i wszystko wygląda na to, że będzie coraz lepiej.

Rozwój rynku pracy i zwiększenie potencjału ekonomicznego miasta wpisują się w cele Strategii Rozwoju Elbląga. Największe przedsiębiorstwa, które prężnie działają na Elbląskim rynku, dając pracę mieszkańcom to przede wszystkim: Corinna sp. z o.o. – duży nowoczesny zakład odzieżowy z całkowitym polskim kapitałem, Energa Kogeneracja Sp. z o.o. – zajmująca się produkcją ciepła w wodzie gorącej, pary technologicznej oraz energii elektrycznej, Hanyang-Zas Sp. z o.o. – producent wyrobów z tworzyw sztucznych termoplastycznych, wyrobów z pianki poliuretanowej, z folii i płyty ABS oraz wyrobów metalowych, Partner Serwis Sp. z o.o. – świadczy usługi serwisu przemysłowego, Meble Wójcik Sp. z o.o. – producent mebli.

Struktura gospodarcza Elbląga wyodrębnia trzy główne sektory: meblarski, spożywczy i turystyczny. Poszczególne branże zaliczyć można do regionalnych inteligentnych specjalizacji, czyli: ekonomia wody, meblarstwo i oczywiście żywność najwyższej jakości. Solidny udział w doskonałej sytuacji gospodarczej miasta mają także sektory takie jak: technologia informacyjne, budownictwo oraz branża metalowo-maszynowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *